Print option in slimbox / lytebox? (info) E-mail

 


ruckus 9u-14u teams March  18,2017

 

9U TOURNAMENT BRACKET

SATURDAY, MARCH 18

 

TEAM

TEAM

TIME

LOCATION

UMPIRES

FM MUSTANGS

BRUSH BEETDIGGERS

10:00

RIVERSIDE 4

 

BOCO BADGERS

WYCO ACADEMY

10:00

RIVERSIDE 5

 

FM      MUSTANGS

BOCO BADGERS

12:00

RIVERSIDE 4

 

BRUSH BEETDIGGERS

WYCO ACADEMY

12:00

RIVERSIDE 5

 

FM MUSTANGS

WYCO ACADEMY

3:00

RIVERSIDE 4

 

BRUSH BEETDIGGERS

BOCO BADGERS

3:00

RIVERSIDE 5

 

 

ALL GAMES 5 INNINGS AND 1:45 TIME LIMIT.

GAMES MAY END IN A TIE.

BEST OVERALL ROUND ROBIN RECORD IS CHAMPION.

 

 

10U TOURNAMENT BRACKET

SATURDAY, MARCH 18

 

POOL A

POOL B

FORT MORGAN MUSTANGS

BRUSH BEETDIGGERS

NOCO RUSH

WYCO ACADEMY

COLORADO OUTLAWZ

NCBA RAMPAGE

 

TEAM

TEAM

TIME

LOCATION

UMPIRES

MUSTANGS

RUSH

9:00

RIVERSIDE 1

 

BEETDIGGERS

RAMPAGE

9:00

RIVERSIDE 2

 

OUTLAWZ

RUSH

11:00

RIVERSIDE 1

 

WYCO

RAMPAGE

11:00

RIVERSIDE 2

 

OUTLAWZ

MUSTANGS

1:00

RIVERSIDE 1

 

WYCO

BEETDIGGERS

1:00

RIVERSIDE 2

 

 

POOL A #3

POOL A #3

4:00

RIVESIDE 3

 

POOL A #2

POOL B #2

4:00

RIVESIDE 2

 

POOL A #1

POOL B #1

4:00

RIVERSIDE 1

 

 

ALL GAMES 5 INNINGS AND 1:45 TIME LIMIT.

POOL PLAY GAMES MAY END IN A TIE.

11u Bracket

Saturday,March18

Fort Morgan Mustangs

Game 1

L1

9:00 Riverside A

W1

Game 3

Brighton Red Hawks

Game 4

W3

1:00 Riverside A

3:00 Riverside A

W4

Rocky Mtn Renegades

Game 2

L2

11:00 Riverside A

W2

7:00 Riverside B

Wheat Ridge Mammoth

7:00 Riverside A

5th

Champion

Game 10

Brush Beetdiggers

Game 5

L5

9:00 Riverside B

W5

Game 7

Brighton Titans

Game 8

W7

1:00 Riverside B

3:00 Riverside B

W8

Loveland Power Alley

Game 6

L6

11:00 Riverside B

W6

Sidney / Sterling

L3

L4

5:00 Riverside B

7th

5:00 Riverside A

3rd

Game 9

Game 11

L7

L8

 

 

12U Bracket Saturday, March 18th, 2017

Fort Morgan Mustangs

Game 1

L1

9:00 Joslin Field

W1

Game 3

Greeley Bulldogs

Game 4

W3

1:00 Joslin Field

3:00 Joslin Field

W4

Erie Red Devils

Game 2

L2

11:00 Joslin Field

W2

7:00 Joslin Field

CO Warriors

7:00 Needham Field

Champion

Game 10

Brush Beetdiggers

Game 5

L5

9:00 Needham Field

W5

Game 7

Sterling Cyclones

Game 8

W7

1:00 Needham Field

3:00 Needham Field

W8

Thornton Storm Red

Game 6

L6

11:00 Needham Field

W6

Longmont Bombers

L3

L4

5:00 Joslin Field

5:00 Needham Field

Game 9

Game 11

L7

L8

 

 

13u Bracket March 18th and 19th, 2017

Fort Morgan Mustangs

Game 1

L1

9:00 Deuel Street Field

W1

18-Mar

Game 3

Brighton Lightning

Game 4

W3

9:00 Needham Field

9:00 Deuel Street Field

W4

19-Mar

Wheat Ridge Mammoth

19-Mar

Game 2

L2

11:00 Deuel Street Field

W2

18-Mar

3:00 Needham Field

BOCO Badgers

3:00 Deuel Street Field

19-Mar

Champion

Game 10

Brush Beetdiggers

19-Mar

Game 5

L5

1:00 Deuel Street Field

W5

18-Mar

Game 7

Slammers Rockhounds

Game 8

W7

11:00 Needham Field

11:00 Deuel Street Field

W8

19-Mar

Summit Extreme

19-Mar

Game 6

L6

3:00 Deuel Street Field

W6

18-Mar

CO Outlawz

L3

L4

19-Mar

19-Mar

1:00 Needham Field

1:00 Deuel Street Field

Game 9

Game 11

L7

L8

 

14u Bracket March 18th and 19th, 2017

Fort Morgan Mustangs

Game 1

L1

9:00 Legion Field

W1

18-Mar

Game 3

Prarie View

Game 4

W3

1:00 Legion Field

1:00 Legion Field

W4

18-Mar

Erie Tigers Orange

19-Mar

Game 2

L2

11:00 Legion Field

W2

Game 12

18-Mar

9:00 Legion Field

Mead Mavericks

7:00 Legion Field

5th

Champion

Game 10

Longmont Trojans

19-Mar

19-Mar

Game 5

L5

3:30 Legion Field

W5

18-Mar

Game 7

Fort Collins Shockers

Game 8

W7

7:30 Legion Field

3:00 Legion Field

W8

18-Mar

Erie Tigers Black

19-Mar

Game 6

L6

5:30 Legion Field

W6

18-Mar

Littleton Phoenix

L3

L4

19-Mar

19-Mar

11:00 Legion Field

7th

5:00 Legion Field

3rd

Game 9

Game 11

L7

L8

 

ruckusJuly tbd, 2016 high school teams

legion tournament July tbd, 2016

CONTACT Josh Langford at This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it for updates



11u Bracket
Saturday, March 18
Fort Morgan Mustangs
Game 1
L1 9:00 Riverside A W1
Game 3 Brighton Red Hawks Game 4
W3 1:00 Riverside A 3:00 Riverside A W4
Rocky Mtn Renegades
Game 2
L2 11:00 Riverside A W2
7:00 Riverside B Wheat Ridge Mammoth 7:00 Riverside A
5th Champion
Game 10 Brush Beetdiggers
Game 5
L5 9:00 Riverside B W5
Game 7 Brighton Titans Game 8
W7 1:00 Riverside B 3:00 Riverside B W8
Loveland Power Alley
Game 6
L6 11:00 Riverside B W6
Sidney / Sterling
L3 L4
5:00 Riverside B 7th 5:00 Riverside A 3rd
Game 9 Game 11
L7 L8
Last Updated on Sunday, 26 February 2017 14:45